Our Blog

W tym tygodniu swoje święto obchodzą projektanci i producenci mebli biurowych. ORGATEC to największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywające się co dwa lata w Kolonii. Zgodnie z hasłem New visions of work  pokazują najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy.  (więcej…)

Przemoknięta i na pozór szara Łódź, przywitała nas wczoraj feerią designu. 10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival z hasłem przewodnim Tożsamość. Podglądaliśmy ekspozycje, wystawy, instalacje. Jesteśmy pod wrażeniem artystycznej formy przedsięwzięcia. Rozważania na temat dobrze zaprojektowanych przedmiotów i tożsamości  projektowanego miejsca nie zawsze są zbieżne z naszym doświadczeniem projektowym, ale cała zabawa polega na konfrontowaniu, dyskutowaniu i co najważniejsze oglądaniu i doświadczaniu. (więcej…)

0

Podczas ostatniej podróży do Mediolanu, w poszukiwaniu mebelków dla moich inwestorów, ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam, że Mediolan pełen jest zapachów. Na każdej uliczce designerskiej Brery mamy sklep z pachnidłami. Na pierwszy rzut oka to urocze, typowe sklepiki z niszowymi perfumami a  jednak to  sklepy specjalizujące  się w zapachach do wnętrz. (więcej…)

Tapety wracają do łask. Nie mówię tu tylko o ogólnym trendzie, ale przede wszystkim o subiektywnych  odczuciach. Jeszcze do niedawna darzyłam tapety chłodną ignorancją. Jednak potrzeba zmian,trend w personalizowaniu wnętrz stworzył nowa potrzebę i przywraca życie zapomnianym tapetom. Oczywiście ich uwspółcześnione oblicze i wykorzystywanie we wnętrzach do tej pory dla tapet niedostępnych jak kuchnie, łazienki czy nawet elewacje, nadaje nową jakość. (więcej…)

Kształty pochodzące z natury zawsze inspirowały projektantów. Nic zatem dziwnego, że struktura plastra miodu zyskała takie zainteresowanie producentów płytek ceramicznych do łazienek.  (więcej…)

0

Temperatury wzrosły należy zaopatrzyć się w dobry design na lato, wyjazdy, podróże. Te drobiazgi praktyczne, ładne, dobrze zaprojektowane będą sympatycznym dopełnieniem wakacyjnych wojaży. Kilka naszych typów prezentujemy poniżej. (więcej…)

Barwy – szarość zbliża się do bieli. Wyrazista grafika, tapeta, szkło. Wszystko monochromatyczne. Projekt zbudowany jest z poszczególnych elementów i tym razem chcemy  (więcej…)

Wiosna właściwie nas nie rozpieszcza w tym roku, może to jest właśnie pretekst do odczarowania i otwarcia sezonu ogrodowego. Należy rozpocząć od inwentaryzacji naszych ogrodów, balkonów patio, czy najmniejszej formy zieleni doniczek i zielnika.  (więcej…)

Małe mieszkanie wymaga pomysłowej aranżacji i nietypowych rozwiązań. Aranżacja wnętrza małego mieszkania nie jest łatwa. Często wymaga stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, a funkcjonalność wnętrza leży w rękach pomysłowości projektanta. Zobaczcie jakie propozycje małych mieszkań przygotowaliśmy dla Was. (więcej…)

Niepotrzebne przedmioty czasem mają szanse na odrodzenie w nowym kontekście i przestrzeni. Meble z lat ‘50 i ‘60, sprzedawane za grosze na aukcjach i pchlich targach, albo wygrzebane z piwnicy rodziny lub znajomych, mogą stać się prawdziwą ozdobą salonu.

 (więcej…)